Włosy blond - 5 najpiękniejszych odcieni

Włosy blond bez wątpienia są jednymi z najbardziej pożądanych odcieni. Gwiazdy kina, celebryci i wiele innych osób stawia właśnie na nie. Odzwierciedlają słoneczny blask, atmosferę lata i sprawiają, że twarzy wygląda młodziej. Każdego roku tysiące kobiet decydują się na zmianę fryzury, stawiając właśnie na jasne odcienie o różnej intensywności. Jakie wybrać? Poznaj TOP 5 najpiękniejszych blondów!

Włosy blond - kilka słów o pielęgnacji

Bez względu na to, czy Twoje włosy mają naturalny odcień blondu, czy też jest to efekt koloryzacji lub rozjaśniania, wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Są one zazwyczaj cieńsze, niż włosy w ciemniejszych odcieniach i mają bardziej porowatą strukturę. To z kolei przekłada się na dużo szybsze odparowywanie wilgoci. Z jednej strony takie kosmyki schną szybko po umyciu, z drugiej zaś równie szybko tracą nawilżenie. Efekt? Sianowate, matowe, łatwo plączące się i puszące włosy.

Pielęgnacja włosów blond powinna opierać się przede wszystkim na ich regularnym i intensywnym nawilżaniu. Warto stawiać również na naturalne, ziołowe szampony do włosów, które nie zawierają silnych środków myjących. Jednak kluczowe jest stosowanie odpowiednich odżywek i masek. To dzięki nim można w dość szybki sposób poprawić kondycję włosów suchych i słabych.

Włosy blond - jakie odcienie wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się, jaki odcień blondu wybrać, warto przyjrzeć się tym, które w ostatnim czasie były wybierane najchętniej. Oznacza to, że nie tylko sam kolor był odpowiedni, ale i sam sposób koloryzacji. Jest to ważne, ponieważ kosmetyki słabej jakości mogą pogorszyć kondycję włosów, dlatego bezpieczniej jest zaufać innym i ich opiniom. Jakie kolory blondu święciły triumfy?

  1. Joanna Naturia Organic Vegan nr 313 karmelowy - to bardzo naturalny i ciepły odcień blondu, który łączy w sobie złote i miodowe refleksji. Wegańska formuła i bogactwo składników odżywczych sprawia, że koloryzacja jest bezpieczna także w przypadku wrażliwej skóry głowy.
  2. L'Oreal Paris Preference nr 9.12 Siberia - to jasny, popielaty blond o delikatnych różowo-beżowych odcieniach. Świetnie prezentuje się szczególnie na krótkich włosach, utrzymując się nawet przez 8 tygodni, a fioletowa maska gasi miedziane refleksy do 6 tygodni.
  3. L'Oreal Paris Excellence Creme nr 8.0 Jasny blond - to blond w hollywoodzkim stylu. Jest ciepły, słoneczny i nadaje włosom głebi, dzięki miodowym refleksom. Farba świetnie pookrywa siwe włosy i wzmacnia je, dzięki dołączonej do zestawu odżywce.
  4. Numero Permanent Coloring nr 7.43 Golden Copper Blonde - odcień ciemniejszy, jednak z widocznymi, ciepłymi refleksami. Farba zawiera wyciąg z owsa, który mocno zakotwicza się we włosach, wydłużając trwałość koloru. Łatwa aplikacja i przyjemny zapach sprawia, że farbowanie staje się prawdziwą przyjemnością.
  5. L'Oral Paris Excellence nr 7.3 Blond złocisty - jeżeli myślisz o blondzie, to prawdopodobnie w głowie masz taki właśnie odcień. Ciepły, subtelny i ze złocistymi refleksami. W składzie farby znajduje się pro-keratyna, która wzmacnia włosy i pomaga w uzyskaniu głębokiego i pełnego blasku koloru.

Zawsze w modzie - włosy blond

Odcienie blondu były, są i zawsze będą jednym z najchętniej wybieranych. Odmładzają, łagodzą rysy twarzy i sprawiają, że wygląda ona bardziej promiennie. Przy odrobinie wysiłku nie tylko uzyskasz pożądany odcień, ale i utrzymasz jego intensywność przez wiele tygodni. Dzięki dostępności wielu farb i kremów do koloryzacji możesz wybierać między setkami odcieni o różnej intensywności. Rozważasz zmianę koloru fryzury? Wypróbuj jeden z odcieni z powyższej listy!