Zmarszczki na szyi – jak się ich pozbyć?

Zmarszczki na szyi to problem będący zmorą wielu kobiet. Skóra szyi może starzeć się dużo szybciej niż skóra twarzy, a mimo to bardzo często zapominamy o niej podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej. W efekcie, pionowe załamania szyi w tym obszarze zdradzają nasz wiek, prezentują się nieestetycznie, a przy tym bardzo często są przyczyną kompleksów. Na szczęście jest mnóstwo sposobów, by zniwelować ich widoczność! Każda kobieta marzy o tym, by zachować młody wygląd skóry możliwie najdłużej. Nie dziwi więc, że starają się opóźnić procesy starzenia się skóry, w tym pojawiania się pierwszych zmarszczek czy utraty jędrności i sprężystości. Dowiedz się, co możesz zrobić, by wygładzić zmarszczki, które pojawiły się na Twojej szyi!

Zmarszczki na szyi – skąd się biorą?

Zmarszczki na szyi mogą stać się naprawdę ogromnym problemem natury estetycznej. Zwłaszcza, jeśli odpowiednio nie zadbamy o skórę w tym obszarze. Załamania mogą się pogłębiać, a tym samym skutecznie zaniżać naszą samoocenę oraz pewność siebie.

Szyja jest obszarem dość wymagającym w pielęgnacji. Niestety, zmarszczki w tym obrębie mogą uwidocznić się znacznie szybciej, niż chociażby na skórze twarzy. Skóra w tym miejscu jest cieńsza, a przez to bardziej podatna na niedoskonałości.

Poprzeczne linie w obrębie szyi bywają określane także jako pierścienie, naszyjnik Wenus oraz tech neck. Przyczyn ich pojawiania się może być mnóstwo – chociażby proces starzenia się tkanek. Jednak coraz częściej problem ten dotyka osób w młodym wieku, co jest spowodowane niezdrowym trybem życia, ale długotrwałym pozostawaniem w tej samej pozycji czy garbieniem, co ma związek z wpatrywaniem się w ekrany telefonów i laptopów.

Przyczyny zmarszczek na szyi:

  • proces starzenia się skóry,
  • uwarunkowania genetyczne,
  • słaba kondycja i jakość skóry,
  • nieprawidłowa pozycja (nadmierne garbienie się i pochylanie głowy, np. podczas pracy przy komputerze),
  • niewłaściwa pielęgnacja lub jej brak,
  • nadmierna ekspozycja na słońce,
  • styl życia (złe nawyki żywieniowe, brak aktywności fizycznej, nałogi).

Na szczęście ze zmarszczkami na szyi można skutecznie walczyć. W jaki sposób? Wariantów jest wiele i warto połączyć je ze sobą. Zacząć należy od zmiany stylu życia, w której nie zabraknie aktywności fizycznej, w tym ćwiczeń ukierunkowanych na szyję. Warto też zadbać o swoją postawę i ograniczyć garbienie się oraz pochylanie głowy. Nieocenioną pomocą będą również usługi masażysty czy też fizjoterapeuty.

Kluczem do sukcesu jest jednak właściwa pielęgnacja, bazująca na odpowiednich kosmetykach, ale też rewelacyjne efekty można osiągnąć dzięki specjalistycznym zabiegom medycyny estetycznej, które wcale nie muszą oznaczać inwazyjnych zabiegów.

Jak zlikwidować zmarszczki na szyi – nie zapominaj o pielęgnacji!

Jak zlikwidować zmarszczki na szyi? Właściwa pielęgnacja skóry w tym obszarze jest wyjątkowo ważna, a wiele osób zapomina o tym podczas codziennej rutyny. Niezbędne są więc produkty bogate w składniki ujędrniające, napinające i wygładzające, które przy okazji będą wypełniać zmarszczki oraz linie.

Do pielęgnacji warto wprowadzić produkty z kwasem hialuronowym, który poprawi jakość skóry szyi – intensywnie nawilży, wygładzi, ale też zmniejszy widoczność zmarszczek. Pożądany jest także retinol, który znany jest ze swoich właściwości przeciwzmarszczkowych i uelastyczniających.

Na wagę złota są również peptydy, ceramidy, ekstrakty roślinne, a także naturalne oleje – chociażby olej arganowy czy macadamia. Na co dzień nie wolno zapominać o kremach z SPF, które mają chronić wrażliwą i delikatną skórę szyi przed promieniami UV, a które – jak wiadomo – wpływają na powstawanie zmarszczek.

Oprócz kosmetyków, warto do swojej rutyny wprowadzić masaże skóry szyi, ale też wykorzystywać dostępne na rynku akcesoria, np. rollery czy masażery. Pamiętajmy też, by dbać o prawidłową postawę, zwłaszcza jeśli na co dzień mamy do czynienia z siedzącym trybem pracy.

Zmarszczki na szyi – zabiegi, które je wygładzą

Zmarszczki na szyi, jak już zostało wspomniane, można redukować na wiele sposobów. Właściwą pielęgnację warto uzupełnić o profesjonalne zabiegi, które niekiedy – przy głębokich zmarszczkach – mogą być właściwie ostatnią deską ratunki.

Wybór odpowiedniego zabiegu jest uzależniony od głębokości i stopnia zaawansowania zmarszczek. Przy niewielkich liniach może wystarczyć pielęgnacja domowa wzbogacona o mezoterapię igłową, natomiast przy wyraźnych zmarszczkach warto zastanowić się nad wypełnieniem zmarszczek kwasem hialuronowym czy też botoksem.

Popularne zabiegi wygładzające zmarszczki na szyi:

  • toksyna botulinowa (botoks) – pozwala rozluźnić określone partie mięśni, a dzięki temu istniejące zmarszczki stają się płytsze, jednocześnie zapobiega się powstawaniu nowych;
  • mezoterapia kwasem hialuronowym – przywraca skórze odpowiedni poziom nawilżenia, a także dba o powstawanie nowych włókien kolagenowych;
  • laser frakcyjny CO2 – pobudza naturalne procesy naprawcze skóry, a linie i załamania staje się niewidoczne. Skóra szyi staje się elastyczna, jędrna i gładka;

Kondycja skóry szyi, zwłaszcza zmarszczki, bardzo często zdradzają nasz wiek, ale też są przyczyną kompleksów oraz zaniżonej samooceny. Co ważne, problem dotyczy coraz częściej osób w młodym wieku. Właśnie dlatego niezwykle ważna jest profilaktyka, a gdy zmarszczki już się pojawią – natychmiastowa reakcja. Zmiana trybu życia, właściwa pielęgnacja czy zabiegi medycyny estetycznej.